Oracle rolt HPE Juniper wereldwijd uit
Oracle gaat de komende jaren HPE Juniper Networking wereldwijd uitrollen in zijn datacenters. De netwerkapparatuur moet onder meer de verdere groei van de AI-infrastructuur van Oracle Cloud Infrastructure ondersteunen. Dat meldt HPE vorige week in een persbericht.
HPE Juniper Networking wordt al gebruikt binnen verschillende onderdelen van OCI. De MX- en PTX-routers ondersteunen delen van het edge-netwerk, terwijl QFX-switches worden ingezet in de netwerkfabric van regionale datacenters. Oracle breidt dat gebruik nu verder uit.
De meerjarige overeenkomst omvat PTX- en MX-routingplatforms en QFX- en EX-switchingplatforms. Ook netwerkondersteuning maakt deel uit van de samenwerking.
Vooral de groei van grote GPU-clusters stelt volgens HPE zwaardere eisen aan het netwerk. Dat geldt voor bandbreedte en latency, maar ook voor congestiebeheer en het snel herstellen van storingen. Tegelijkertijd moeten regionale datacenters en edge-netwerken de AI-clusters verbinden met klanten, diensten en externe netwerken.
Netwerkfabric
De nieuwste QFX-switches ondersteunen onder meer high-densityconnectiviteit, dynamische loadbalancing en congestiebeheer. Oracle gebruikt deze technologie voor AI-backbonenetwerken op basis van RoCEv2.
RoCEv2 staat voor RDMA over Converged Ethernet. Daarmee kunnen systemen data rechtstreeks tussen geheugens uitwisselen via een Ethernet-netwerk, met minder tussenkomst van processors. Dat is vooral relevant voor grote clusters waarin GPU’s voortdurend data met elkaar uitwisselen.
Oracle en HPE willen bovendien verschillende netwerkdomeinen zoveel mogelijk op dezelfde HPE Juniper Networking-basis laten draaien. Volgens de bedrijven kan dat het beheer en de engineering vereenvoudigen, terwijl afzonderlijke omgevingen wel specifiek kunnen worden geoptimaliseerd.
Meer telemetrie
De bedrijven werken daarnaast aan uitgebreidere telemetrie voor de netwerkapparatuur en netwerkfabric. Daarmee moeten problemen zoals oplopende wachtrijen, pakketverlies, scheve verkeersverdeling en verslechterende hardware eerder zichtbaar worden.
Voor AI-omgevingen is dat volgens HPE belangrijk omdat netwerkproblemen direct gevolgen kunnen hebben voor het gebruik van kostbare GPU-capaciteit. Door verstoringen eerder te herkennen, moet OCI sneller kunnen ingrijpen en de beschikbaarheid van de infrastructuur verbeteren.
HPE en Oracle werken al meer dan tien jaar samen rond Juniper Networking-technologie. Als onderdeel van de nieuwe overeenkomst heeft HPE bovendien warrants verstrekt waarmee Oracle gewone aandelen HPE kan verwerven.
Bron: HPE




